İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Gelecek İçin Pedal Çeviriyoruz

Öğretmen ve Yöneticiler

Sürdürülebilir Bir Gelecek İçin Pedal Çeviriyor

15 Mayıs 2022

 Sağlıklı, sürdürülebilir ve doğayla barışık bir yaşam için pedallıyoruz.

Şehir/İlçe Temsilcisi Olmak İçin Tıklayınız.

 Başvurmak İçin Tıklayınız.

Öncü Okul Yöneticileri Derneği ve Bisikletliler Derneği çevre sorunları, iklim değişikliği ve sürdürülebilir kalkınmaya ilişkin farkındalığı ve bilinci güçlendirmek amacıyla Türkiye genelinde bisiklet etkinliği düzenliyor.

Okul yöneticileri ve öğretmenlerin katılacağı etkinlikle BM’in 2030 Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri (SKH) ana tema olarak belirlendi.

17 Hedeften oluşan BM SKH’lerinin 12’si bisikletli yaşam bilincinin gelişmesiyle ulaşılabilir. Bu hedeflere ilişkin farkındalığın ve bilinci yaygınlaşmasında okul yöneticileri ve öğretmenler anahtar roldedir. Okul yöneticileri ve öğretmenlerin anahtar rollerine dikkat çekmek ve onların topluma liderlik etmelerini teşvik etmek amacıyla düzenlenen etkinlikte BM’nin 2030 SKH önceliklendirildi.

Türkiye genelinde bütün okul yöneticisi ve öğretmenlerimizi sürdürülebilir bir gelecek için pedal çevirme etkinliğimize davet ediyoruz.

Etkinlik Bilgileri

Bisiklet Etkinliği 15 Mayıs 2022 Pazar günü okul yöneticisi ve öğretmenlerin şehrin belirlenen mekânında toplanmaları, 30-60 dk kadar belirlenen rotada bisiklet sürmeleri ve toplu fotoğraf çekilmelerinden ibarettir.

 Kimler Katılabilir?

Türkiye genelinde 18 yaş üstü okul yöneticileri, öğretmenler, aday öğretmenler, emekli öğretmenler ve eğitime ilgi duyan araştırmacı, uzman ve veliler katılabilirler.

 Katılım Koşulları

18 yaş ve üstü okul yöneticisi ve öğretmenlere yönelik bir etkinliktir. Ancak veliler, STK yetkilileri, özel sektör ve kamu görevlileri ile diğer yetişkin ilgililer de katılabilir. 18 yaş altı çocukların katılması veli izni ve takibine bağlıdır. Etkinlik kurulu 18 yaş altı katılımcıların sorumluluklarını üstlenmemektedir.

Etkinlik Kuralları

Kask takılması güçlü bir şekilde tavsiye edilir.

Etkinlik süresince şehir temsilcinin uyarı ve yönlendirmelerine uyulması, etkinlik tişörtünün giyilmesi, belirlenen güzergahın dışına çıkılmaması gerekmektedir.

Etkinlik tişörtü giyilmek kaydıyla yerel kurum ve kuruluşların flama ve logoları da kullanılabilir.

Etkinlik ile ilgili afiş, tişört, basın açıklaması, kurallar vb bütün detaylar Öncü Okul Yöneticileri Derneği ve Bisikletliler Derneği tarafından hazırlanacak ve şehir temsilcilerine gönderilecektir.

Etkinlik katılım başvuruları Öncü Okul Yöneticileri Derneği kurumsal web sayfası üzerinde oluşturulacak çevrimiçi başvuru formu ile alınacaktır.

Güzergahlar

Her şehir için güzergâh şehir temsilcileri, emniyet makamları ve diğer yetkili kurumlar tarafından belirlenecek ve Öncü Okul Yöneticileri Derneği Web Sayfasından ilan edilecektir.

BULUŞMA NOKTALARI:
İSTANBUL: Tarabya Garanti Bankası Önü Saat:10:00
ISPARTA: 15 Temmuz Şehitleri Demokrasi Meydanı (Valilik Önü) Saat:11:00
DENİZLİ ACIPAYAM: Tanyeli Parkı Kent Meydanı Saat: 10:00
EDİRNE: Kerimoğulları Bisiklet Önü Saat: 10:00
LÜLEBURGAZ: Bisiklet Akademisi Önü Saat: 11:00
KARS: Gençlik Spor Merkezi Önü Saat: 11:00
BİLECİK: Atatürk Şehir Ormanı Beyaz Parkur Saat:11:00
AYDIN: Atatürk Kent Meydanı Saat:10:00
NEVŞEHİR: Forum Kapadokya AVM Önü Saat:10:00
NEVŞEHİR GÜLŞEHİR: İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Bahçesi Saat: 10:00

 Şehir Temsilcileri

Şehir temsilcileri,

  • Etkinliğin duyurulması,
  • Etkinlik hazırlıklarının tamamlanması,
  • Gerekli izinlerin alınması,
  • Yerel basının daveti,
  • Etkinliği düzeni ve yönlendirilmesi ve
  • Etkinlik hakkında basına bilgi verilmesinden sorumludur.

BASIN / KAMUOYU AÇIKLAMASI
15 Mayıs 2022
Okul Yöneticileri, Öğretmenler ve Veliler
Sürdürülebilir Bir Gelecek İçin Bisiklete Biniyor

Öncü Okul Yöneticileri Derneği ve Bisikletliler Derneği olarak, İstanbul İl MEM ve Öğretmeniyle Güzel İstanbul projesi desteğiyle çevre sorunları, iklim değişikliği ve sürdürülebilir kalkınmaya ilişkin farkındalığı ve bilinci güçlendirmek amacıyla Türkiye genelinde birçok şehirdeki meslektaşlarımızla aynı anda bugün burada İstanbul’da Tarabya’dan Sarıyer’e sürdürülebilir bir gelecek için pedal çevireceğiz.

Çevre sorunlarının yol açtığı iklim değişikliği, yegane yaşam alanımız olan yerküreyi tehdit ediyor. İçinde ve bir parçası olduğumuz ekosistem, yaşamın devam etmesi için sahip olduğu nitelikleri hızla kaybediyor.

Birleşmiş Milletler tarafından 2015’te hazırlanan ve Ocak 2016’da yürürlüğe giren 2030 Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri, küresel iklim değişikliğini durdurmak ve daha adil ve paylaşımcı bir dünyada yaşayabilmek için başarılması hedeflenen 17 amaçtan oluşuyor.

Bisiklet, 17 küresel hedefin 12’sinin gerçekleştirilmesine doğrudan katkısı olan bir ulaşım aracıdır. Bisiklet, doğanın ve ekosistemin bir parçası olduğumuzu fark etmemizi sağlar. Fiziksel, biyolojik ve ruhsal yaşam kalitemizi artırır. İyi olma halimizi güçlendirir. Eşitlik, barış, paylaşım ve daha az tüketmeye zemin hazırlar.

Okul yöneticileri ve öğretmenler olarak velilerimizle birlikte, bisikletin bir ulaşım aracı olarak fark edilmesinde sorumluluğumuzun, rolümüzün ve etkimizin farkındayız. Toplumda 7’den 70’e bisikleti bir ulaşım aracı olarak kullanmaya yönelik farkındalığı artırmak, iklim değişikliği ile mücadeledeki katkısına dikkat çekmek ve şehirlerimizde bisiklet kültürünü yaygınlaştırmak için buradayız.

Bu dünyanın, bu ülkenin ve bu şehrin bize emanet olduğu bilinciyle, ekosistemi paylaştığımız bütün canlılarla birlikte ve zarar vermeden gelecek nesillere teslim edebilmek için sizleri de bizimle sağlıklı, sürdürülebilir ve doğayla barışık bir yaşam için pedal çevirmeye davet ediyoruz.

Öncü Okul Yöneticileri Derneği
Bisikletliler Derneği
Öğretmeniyle Güzel İstanbul Projesi

Ulusal Basında Etkinlik Haberleri Nasıl Yer Buldu

Anadolu Ajansı için tıklayınız.

Youtube için tıklayınız.

Mynet için tıklayınız.

Belge Ajansı için tıklayınız.

Haber1 için tıklayınız.

Yerel Basında Etkinlik Haberleri Nasıl Yer Buldu

Aydın – Ses Gazetesi için tıklayınız.

Şehir/İlçe Temsilcisi Olmak İçin Tıklayınız.

 Başvuru İçin Tıklayınız.

 İletişim:
Adem Yıldız – ÖY YK Başkan Yardımcısı
Kübra Biberoğlu – ÖY YK Üyesi
Bilgecan Artan
05050197059
[email protected]

%d blogcu bunu beğendi: