İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Alanyazın Dergisi

ALANYAZIN (Eğitim Bilimleri Eleştirel İnceleme Dergisi – Journal of Critical Reviews in Educational Sciences – CRES) eğitim konulu bilimsel çalışmaları tanıtan, inceleyen, değerlendiren, kavramsallaştıran, yorumlayan ve sentezleyen eleştirel ve bütünleyici bilimsel makaleler yayınlar.

Hakkında

ALANYAZIN (Eğitim Bilimleri Eleştirel İnceleme Dergisi – Journal of Critical Reviews in Educational Sciences – CRES) Öncü Okul Yöneticileri Derneği tarafından mayıs ve kasım aylarında olmak üzere yılda iki kez yayınlanan bilimsel hakemli bir dergidir.

2020 yılında yayın hayatına başlayan ALANYAZIN, eğitim konulu bilimsel çalışmaları tanıtan, inceleyen, değerlendiren, kavramsallaştıran, yorumlayan ve sentezleyen eleştirel ve bütünleyici bilimsel makaleler yayınlar.

ALANYAZIN, eğitim bilimleri alanında yayınlanmış kitap, tez, rapor, araştırma gibi bilimsel çalışmaların, alanda çalışan bilim insanlarının ve kurumların daha geniş bir çevrede bilinir olmasını, üretilen bilimsel bilginin eleştirel bir bakışla değerlendirmesini ve alana ilişkin bilimsel bilgi ve yayınlar arasında bütünsel perspektifte konumlandırılmasını, kuram ile uygulama arasında bir köprü olmayı amaçlamaktadır.

ALANYAZIN’da yayınlanacak makaleler, disiplinler arası bir yaklaşımla felsefe, sosyoloji, psikoloji, antropoloji, biyoloji, siyaset bilimi, ekonomi, işletme, bilişim teknolojileri, istatistik, mimarlık gibi farklı alanlardan eğitim ile ilgili çalışmaları da kapsayabilir.

ALANYAZIN’da yayınlanan makale türleri:

  • Derleme ve tarama makaleleri (açıklama ve şablon için tıklayınız)
  • Meta analiz ve meta sentez makaleleri (açıklama ve şablon için tıklayınız)
  • Kitap, tez, rapor, araştırma değerlendirmeleri (açıklama ve şablon için tıklayınız)
  • Bilimsel etkinlik ve olay değerlendirmeleri (açıklama ve şablon için tıklayınız) 
  • Kişi veya kurum monografileri (açıklama ve şablon için tıklayınız)
  • Editöre mektup (açıklama ve şablon için tıklayınız)
  • Teknik not (açıklama ve şablon için tıklayınız)

ALANYAZIN’da araştırma makalesi yayımlanmamaktadır.

www.alanyazin.com

%d blogcu bunu beğendi: