İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Uzaktan Atölye Lideri Eğitimi Kursu

Öğretmen ve yönetici eğitimlerinde atölye lideri olmak ister misiniz?

Bi’okul OnLine İşbirliği ile 

(MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI TARAFINDAN AÇILAN EKYS SINAVI 20 MART’TA YAPILACAĞINDAN, DERSLERE 23 MART 2022’DE BAŞLANACAK ŞEKİLDE EĞİTİMİMİZ ERTELENMİŞTİR.)

BAŞVURU İÇİN TIKLAYINIZ.

İçerik Temaları

·         Liderlik ve kişilik

·         Eğitim kurumu yöneticiliği

·         Yetişkin eğitimi ve psikolojisi

·         Atölye liderliği yetkinlikleri

·         Atölye planlama ve uygulama

·         Atölye içeriği hazırlama

·         Web 2.0 araçlarını kullanma

·        Uzaktan atölye uygulamaları

Yöntem

Uzaktan eğitim

8 gün – 12 Oturum

Eğitim Günleri ve Süresi

23 – 26 – 30 Mart 2- 6 – 9 – 13 – 16 Nisan 2022

Çarşamba ve Cumartesi  Günleri

Çarşamba 20:00-21:30 bir oturum

Cumartesi 9.30-10-45 ve 11.15-12.30 arası ikişer oturum

Başarı Koşulları

·       12 oturumdan 8’inde canlı derse katılmış olmak

·         Bütün oturumlar için 100-250 kelime arası yansıtma ödevi hazırlamak

·         Okuma ödevlerini tamamlamak

·         180 dakikalık atölye planı hazırlamak

Programı başarı ile tamamlayanlardan gönüllü olanlar Öncü Okul Yöneticileri Derneği Eğitim Kurumları İçin Yöneticilik Atölyeleri Projesi kapsamında Uzaktan Atölye Lideri olacaklar.

Programda Ders Verecek Öğretim Elemanları

Detaylı bilgi için tıklayınız.

Prof. Dr. Selahattin Turan

Doç. Dr. İbrahim Hakan Karataş  

Dr. Ömer Avcı

Dr. İsmail Tonbuloğlu

Dr. Sinan Köseoğlu  

Dr. İbrahim Hakkı Bulut

Elzem Durmuş

Muhammet Yılmaz

ve Bi’Okul Online Atölye Liderleri

Necati Arpacı

Esra Güneş

Başvuru Yapacaklara Öneriler

·         Tercihen yüksek lisans mezunu olmak

·         Tercihen eğitim kurumlarında öğretmen ya da yönetici olarak çalışmış/çalışıyor olmak

·         Tercihen eğitim, öğrenme, liderlik veya yönetim alanlarından birinde bir konuda uzmanlık sahibi olmak

Bilgi ve İletişim

BİLGECAN ARTAN
Öncü Okul Yöneticileri Derneği
0505 019 70 59
0216 342 83 83
[email protected]

 

Mezunlar Kurs Hakkında Ne Dediler?

İçerik ve zaman açısından oldukça yeterli oldu. Çok faydalandım.

Katılımcı 4

Beklentilerimi ziyadesiyle karşıladı. Mesleğime dair birçok yeni içeriğe hakimiyetimi sağladı. Yeni bilgiler öğretti. Gelişime odaklanılması takdire şayan. Öğretmenlerin gelişmesi toplumu da geliştirir. Önerim: naçizane iletişim kanallarının daha sıkı olmasını istemek olurdu. Zira öğretilenlerden de tatbik ettiğim kadarıyla değişimde geri bildirim çok önemli. Dönütler hızlı sağlandığında daha büyük işler tebarüz edecektir.

Ümit Akgün

İstifadeli bir süreçti.

Katılımcı 5

Atölye liderliği eğitimi oldukça güncel bir konu olması sebebiyle tarafıma bir farkındalık kazandırdı ve beceri geliştirmemi sağladı. Eğitim süresince konuklar oldukça yetkin ve konusuna hakimdi. Eğitim boyunca bizden okumamızı ve yansıtma ödevi yapmamızı istenilen makaleler kendimi yetiştirmemi ve yaptığım okumalar ile konu hakkında bilgi sahibi olmamı sağladı. Düzenli olarak okumak ve okumalar üzerine yorum yapmak, düşünme becerilerimi geliştirdiği gibi öz disiplin geliştirmeme de olanak sağladı. Eğitimin zamanlamaya önem vermesi, eğitimin sonuçlarını değerlendirmesi ve geri bildirimler vermesi eğitimciler ile sürekli iletişim halinde, paylaşım içinde olmayı ve birbirimizden öğrenmeyi, meslektaş öğrenmesine olanak verdi. Bu yönüyle eğitimi takdir ediyorum. Öneri olarak sunmam gerekirse atölye hazırlama ödevinin ve atölye nasıl hazırlanır başlıklı sunumun eğitimin sonlarına doğru değil, daha evvelinde verilmesinin daha faydalı olacağı kanaatindeyim. Atölyenin sonunda hazırlamış olduğumuz, istediğimiz bir konuya yönelik atölye ödevi hazırlamadan evvel, tüm katılımcılara ortak bir konu vererek “siz olsaydınız nasıl bir plan yapardınız” konulu bir etkinlik düzenlenebilir. Uygulamalı olarak bu plan üzerinden, değerlendirme yapılabilir.

Nazan Suna Alpural

Beklentilerimin üzerinde verimli bir program oldu. Ancak pratik yönü biraz eksik kaldı diye düşünüyorum.

Mahmut Balta

Atölye eğitiminin başarılı olduğunu düşünüyorum. Hafta sonu gündüz yapılan eğitimlerin bu saatlerde okullarda DYK kursları yapıldığı için akşam saatlerine alınması daha yararlı olacaktır.

Bahattin Köseoğlu

Eğitim atölye başlığına uygun olarak ilerledi. Verimli ve keyifli bir eğitim oldu. Uygulamaya yönelik içeriklerin sayısı biraz artırılabilirdi.

Yasemin Oğuz Coşkun

Kurs, genel olarak kaydolmadan önceki beklentilerimden daha nitelikli idi. Özellikle liderlik özelliklerini farkedip geliştirmemiz, yetişkin eğitimi konusunda çok sayıda eğitime katılmamış ve özellikle de özenle seçilmiş makaleler kısa sürede gelişmemizi sağladı. 

Enes Okutan

Seminerler çok güzel ve verimliydi ancak görevlerin çok sıkıştırılmış olması biraz zorladı.

Fadime Akın

Oldukça verimliydi. Konuklar ve konular profesyoneldi. Emeği geçen herkese çok teşekkürler. Sadece bazı atölyelerde konularda tekrara düşüldü; genel anlamda olağan bir durum benim açımdan bu olumsuz bir durum değil ancak, çok çabuk tüketen bir topluluk insanoğlu, bu anlamda yeni, ilginç bilgilerin talebi olabiliyor.

Katılımcı 6

Ders programı, önerilen kitaplar ve diğer medya ve kullanılan paylaşım platformu anlamında takdir edilesi seçimler yapıldığı gördüm. Teknoloji desteğini de unutmayalım…Tebrikler başarılarınızın devamını dilerim.

Murat Ayvaz

Beklentilerimin çok üstündeydi. Kendimi yüksek lisans dersinde gibi hissettim. Makaleler, kitap değerlendirmeleri çok iyi düşünülmüş. Verilen ödevler ile ders saatleri dışında konuyla ilgili çalışmalar yapma fırsatı buldum. Dolu dolu bir eğitim oldu. 43. hizmet içi eğitimimi aldım. Benim için en faydalı eğitimlerden biri oldu. Emeği geçen herkese teşekkür ederim.

Nilgün Altun

%d blogcu bunu beğendi: