İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Yunus Emre Karahan

Kurucu Üye

İstanbul doğumlu olan Yunus Emre Karahan, Erkut Soyak Anadolu Lisesi’nde eğitimini tamamladıktan sonra Doğuş Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünü burslu olarak kazanmış ve tamamlamıştır. İstanbul Üniversitesi Sosyoloji bölümünde ikinci lisans egitimine devam etmektedir.

Kişisel Gelişim ve NLP uzmanı Hocası Oğuz Saygın ‘dan ;

Hafıza Teknikleri,  Zihin Haritaları,  Anlayarak Hızlı Okuma, Mental Aritmetik, Liderlik, Öğrenci Koçluğu, Düşünce Becerileri, Takım Çalışması

Eğitimlerini almış ve bu eğitimleri çeşitli illerde, okullar, üniversiteler ve sivil toplum kuruluşlarında bireysel ve kitlesel katılımcılara aktarmaktadır.

Zihin Haritaları (Mind Mapping) muciti ve Dünya Hafıza Şampiyonası (WMC) kurucusu Tony Buzan ile çeşitli etkileşimleri olmuştur ve ortak bağlantılı çalışmaları devam etmektedir.2013 ve 2014 Türkiye Hafıza Şampiyonaları’nda şampiyonluklar, özel dereceler almış ve Londra’da yapılan Dünya Hafıza Şampiyonası’nda ülkemizi temsil etmiştir.

Hafıza Teknikleri alanında uzmanlaşmış olan Yunus Emre Karahan kendi oluşturmuş olduğu Kolay Öğrenme Teknikleri ile farklı metodlar geliştirerek bunları derslere uygulamıştır. Birçok branşta uygulamış olduğu Kolay Öğrenme Teknikleri kitapları eğitim camiasında çok beğenilmiş ve çokça yeni baskı yapmıştır.

Geliştirmiş olduğu teknikleri öğretim görevlisi olduğu Üsküdar Çocuk Üniversitesi’nde ve TÜZDEV (Türkiye Üstün Zekalılar ve Dahi Çocuklar Eğitim Vakfı ) de üstün potansiyel öğrencilere ve Üsküdar Belediyesi, Beyoğlu Belediyesi gibi birçok devlet kurumunda, üniversitelerde, kitlesel eğitim ve seminer olarak aktarmaktadır.

Çeşitli Radyo ve Televizyon kanallarında çalışmalarını dinleyiciler ile buluşturmuş, sosyal medya ve internet üzerinden online olarak eğitim programları yapmıştır.

Milli Eğitim Bakanlığı’ndaki özel çalışmaları ve ‘’Yazarlar Okullarda’’ projesi ile birikimlerini öğrenciler, öğretmenler, akademisyenler ile söyleşi, seminer ve eğitimlerle paylaşmaktadır.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

%d blogcu bunu beğendi: