İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Yılmaz Öztürk

Kurucu Üye

Okul Müdürü, İstanbul

[email protected]

Eğitim: 1976’da Amasya’da doğdu. 1994’te Amasya İmam Hatip Lisesinden mezun oldu. Marmara Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümünde 1998’te lisans öğrenimini tamamladı. Aynı yıl Ümraniye ilçesinde Türkçe öğretmenliğine başladı. Marmara Üniversitesi Türkiyat Araştırmaları Enstitüsü’nde 2006 yılında yüksek lisansını tamamladı.

Mesleki Deneyim: 1998-2002 yılları arasında Ümraniye Mustafa Vasıf Karslıgi İlköğretim Okulunda Türkçe öğretmenliği yaptı. 2003-2005 yılları arasında Ümraniye Lisesinde Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenliği yaptı. 2005-2010 yılları arasında Sancaktepe 75. Yıl DMO Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde müdür yardımcılığı yaptı. 2014 Aralık ayından itibaren aynı okulda okul müdürü olarak görev yapmaktadır.

Eserler ve Çalışmalar: Yüksek Lisans çalışmasında Bosnalı Vahdeti Divanı’nın transkripli metni üzerinde metin düzeltmelerini yaptı. İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen şiir, tiyatro,  kompozisyon vb. yarışmalarda il jüri üyeliklerinde bulundu. Yine ilçe ve il milli eğitim müdürlükleri tarafından yürütülen çeşitli çalışmalara komisyon üyesi olarak katılım sağladı.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

%d blogcu bunu beğendi: