İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Yaşar Arafat Solak

Üye

Okul Müdürü, Özel Teknoloji ve İnsan Koleji, İstanbul

[email protected]

Eğitim: 1975 Yılında Erzurum’da doğdu. 1999 yılında Hacettepe Üniversitesi Eğitim Fakültesi Fizik Öğretmenliği Bölümünden mezun oldu.

Mesleki Deneyim: Çalışma hayatına Ankara’da Fen ve Anadolu Lisesi öğrencilerini özel olarak üniversite sınavlarına hazırlayarak başladı. Ulusal sınavlarda Türkiye derecesi yapan öğrenciler yetiştirdi. 2004 yılından itibaren İstanbul’da dershaneler için özel gruplar oluşturdu ve sınavlara hazırladı. 2007 yılında özel okul sektörüne geçti. Türkiye’nin en büyük özel okul grubunda Fizik Bölüm Başkanlığı ve Eğitim Koordinatörlüğü görevlerini üstlendi. İngiltere, Singapur, Hollanda ve Çin de uygulanan eğitim programlarını inceledi. Türkiye’de ilk Steam ve Maker çalışmalarını hayata geçirdi. Okulların içinde bilim merkezleri, laboratuvarlar ve atölyeler oluşturdu. Özel okullar için eğitim programları ve sistemleri kurguladı. Anaokulundan liseye kadar her kademede akademik süreçleri yeniden yapılandırdı. Sektörün önde gelen okullarına akademik kurul danışmanlığı, yönetim ve satış danışmanlığı yaptı, eğitim direktörlüğü görevlerini üstlendi. Bir çok özel okulun kuruluş süreçlerini yapılandırdı.
“Hangi Özel Okul” ve “Ebeveyn Akademisi” isimli kitapları yazdı.
Hâlen özel okullara yönetim danışmanlığı ve akademi danışmanlık yapmakta, özel okullar için akademi programlar kurgulamakta, sektöre girmek isteyen yatırım gruplarına marka/konsept kurgulamakta, satış/pazarlama alanlarında danışmanlık yapmakta ve aktif olarak okul yöneticiliği görevine devam etmektedir.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

%d blogcu bunu beğendi: