İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Necdet Bayındır

Başkan Yardımcısı (Kurucu Üye)

Okul Müdürü, İstanbul

[email protected]

Eğitim: 1970 yılında Giresun’un Çamoluk ilçesinde doğdu.  Kayışdağı İlkokulu, Hasan Leyli Ortaokulu ve Kadıköy İmam Hatip Lisesi nde öğrenim gördü.  1995 yılında Trakya Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümünü mezun oldu.

Mesleki Deneyim: 2001 yılına kadar ticaretle uğraştı. 1998 – 2000 yılları arasında Kayışdağı Çamolukspor Kulübü’nün basın sözcülüğünü yaptı. 2001 yılında Kadıköy ilçesi Hüseyin Ayaz İlköğretim Okulu’nda Türkçe öğretmeni olarak göreve başladı. Kadıköy, Ataşehir ve Ümraniye ilçelerinde birçok okulda Türk Dili ve Eedebiyatı öğretmeni olarak görev yaptı.  Halen Muhsin Adil Binal Mesleki Teknik Anadolu Lisesi’nde müdür olarak görev yapmaktadır. Ayrıca Eğitim-Bir-Sen İstanbul 3 No’lu şube de Basın ve İletişim den sorumlu başkan yardımcısı olarak görev yapmaktadır. 2009 – 2011 yılları arasında Ataşehir Giresunlular Derneği’nde yönetim kurulu üyesi olarak görev yaptı. 2011 yılında yayın hayatına başlayan Öğretmenler Odası isimli dergide yazı yazdı ve halen derginin yayın kurulunda yer almaktadır.

Eser ve Çalışmaları:  2006 yılında Ümraniye Belediyesi’nin düzenlemiş olduğu Geleneksel Öykü yarışmasında yurtiçi ve yurtdışından katılan 1000’ e yakın eser arasından “Marika’nın Serveti” adlı öyküsüyle mansiyon ödülü aldı. Aynı yıl öyküsü Ümraniye Belediyesi yayınları arasında çıktı ve daha sonra Boşnakçaya çevrildi.  2010 yılında aynı adlı öyküden yola çıkarak duayen tiyatrocu Haldun Dormen’in de desteğiyle “Marika’nın Serveti” adlı tiyatro oyununu yazdı.  2011-2012 yılları arasında Ümraniye Belediyesi’nin katkılarıyla ve usta sanatçı Haldun Dormen’in yönetimiyle, İstanbul’un farklı ilçelerinde toplam 37 kez sahne aldı. 2011 yılında yayın hayatına başlayan Öğretmenler Odası isimli dergide yayın kurulunda yer almaktadır.

 

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

%d blogcu bunu beğendi: