İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Muhammet Yılmaz

Öğretmen

Nerede doğduğunu önemsemiyor ama niçin dünyaya geldiği onun için çok önemli. Öğretmen olmak için yaratıldığına inanıyor. 1989 yılında Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nden mezun oldu. Aynı yıl başladığı öğretmenlik hayatına İstanbul’da Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni olarak devam ediyor. Öğretmen arkadaşlarını ve öğrencilerini öğrenme yoldaşı olarak görüyor. Öğrenmek ve öğretmenin kendisi için bir yaşam biçimi olduğunu düşünüyor.

Öğretmenliğe başladığı ilk yıllardan itibaren “Bu işi daha etkili ve daha doğru nasıl yapabilirim?” sorusunun cevabını bulmaya çalışıyor. Bu konuda kaydettiği ilerlemenin henüz yeterli olmadığını düşünüyor ve hiçbir zaman yeterli olmayacağını biliyor.

Eğitim ve öğretmenlikle ilgili elde ettiği birikimleri yaklaşık on beş yıldan beri profesyonel bir bakış açısıyla ama amatör bir ruhla öğretmen arkadaşlarıyla ve okul yöneticileriyle paylaşıyor. Seminer, konferans ve atölye çalışmaları ile bugüne kadar yüz bini aşkın öğretmen arkadaşına öğrenme yoldaşlığı yaptı ve yapmaya devam ediyor. Kendisi sır gibi saklıyor ama eğitim vermek için gittiği yerlerden aslında kendisi eğitim alarak geri dönüyor.

Eğitimcilerin mesleki gelişimlerine yönelik yurt içinde ve yurt dışında program geliştirme, seminer ve atölye çalışmaları; gençlere yönelik konferans ve söyleşiler yapıyor. Eğitim ve öğretmenlik ile ilgili yazı ve makaleler yazıyor, sempozyumlarda bildiriler sunuyor ve kitap yazıyor. Bir süre Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi’nde misafir öğretim görevlisi olarak çalışmıştır.

Yayınlanmış Kitapları

  1. Etkili Öğretmenlik
  2. İyi Dersler Öğretmenim
  3. Değerler Eğitimi ve Okul Etkinlikleri
  4. İnsan ve İslam
  5. Peygamberi Nasıl Öğretelim (Z.Şeyma Arslan ve Ali Erdoğdu ile birlikte) olarak çalışmaktadır.

 

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

%d blogcu bunu beğendi: