İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Mehmet Cüneyt Ancın

Kurucu Üye

Daire Başkanı, MEB Talim Terbiye Kurulu, Ankara

[email protected] 

Eğitim: 1969’da İstanbul’da doğdu. Sırasıyla Kadıköy Zihnipaşa İlkokulu, Göztepe Ortaokulu ve Tuzla Lisesi’ni bitirdikten sonra İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümünden 1991’de mezun oldu. 2011’de İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Tarih Anabilim Dalı’nda yüksek lisans eğitimini tamamladı. Kişisel gelişim amaçlı satranç antrenörlüğü, arama-kurtarma, ilkyardım ve Türk İşaret Dili tercümanlık eğitimleri aldı.

Mesleki Deneyim: 1992 yılında zorunlu hizmet bölgesi kapsamında sınıf öğretmeni olarak Adıyaman’da başladığı öğretmenlik mesleğini aralıksız olarak sürdürdü. 1993 yılında mezuniyet alanı olan Tarih öğretmenliğine geçti. Çeşitli resmi ve özel kurumlarda öğretmenlik ve zümre başkanlığı görevlerini yürüttü. 2006 yılında Uzman Öğretmen oldu ve sınavla Anadolu Lisesi’ne atandı. 2008 yılında Kadıköy Dosteller İşitme Engelliler Erken Çocukluk Eğitim Merkezi ve İlköğretim Okulu’nda müdür yardımcılığına atandı. 2014 yılından itibaren Hacı Rahime Ulusoy Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürlüğü görevine devam etmektedir.

Eserler ve Çalışmalar: 1991-1993 yılları arasında İstanbul Üniversitesi Van Bölgesi Tarih ve Arkeoloji Araştırma Merkezi’nce yürütülen kazılarda görev aldı. 1990 yılından itibaren ortağı olduğu şirkette ticari faaliyetlerde bulundu. 1992-1996 yılları arası Bilgi Vakfı mütevelli heyeti üyeliği, 2012-2013 yıllarında İGEDER yönetim kurulu başkanlığı görevini yürüttü. 1992 yılından itibaren çeşitli süreli yayınlarda kitap tanıtımı, makale, deneme ve şiirleri yayımlandı. Özellikle tarih öğretimi, engelliler ve özel eğitimle ilgili MEB., üniversiteler, ASPB., Kamu Denetçiliği Kurumu gibi çeşitli kurum ve kuruluşlarca yürütülen projelerde görev aldı. Türk İşaret Dili eğitimlerinin geliştirilmesi ve yaygınlaştırılması çalışmalarında bulundu. İslam Kültür ve Medeniyeti müfredat programı ve ders kitabı yazar kadrosunda yer aldı. 2013 yılından bu yana Uluslararası Öncü Eğitimciler Derneği danışmanıdır.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

%d blogcu bunu beğendi: