İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Dr. İsmail Tonbuloğlu

Yönetim Kurulu Üyesi (Kurucu Üye)

Akademisyen, Yıldız Teknik Üniversitesi, İstanbul

[email protected]

Eğitim: 1986 Karabük’te doğdu. İlk, orta ve lise öğretimini Karabük’te tamamladı. Marmara Üniversitesi’nde Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliğinde lisans, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi alanında öğretim yazılımlarının kullanışlılığı üzerine yüksek lisansı eğitimini tamamladı. Sakarya Üniversitesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi öğretmen adaylarının mobil teknolojileri öğretim amaçlı kullanım kabullerine yönelik doktorasını tamamlamıştır.  Eğitim sitelerinin oluşturulmasında ve yürütülmesinde sivil toplum kuruluşlarıyla ortak çalışmalar yürütmektedir.

Mesleki Deneyim: Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde iki yıl Bilişim Teknolojileri Öğretmenliği yaptı. Halen Yıldız Teknik Üniversitesinde araştırma görevlisi olarak çalışma hayatına devam etmektedir.

Çalışmalar ve Eserler: Kodlama ve robotik eğitimiöğretim yazılımları, eğitim odaklı web siteleri, internet tabanlı eğitim ve öğretim uygulamaları, kullanışlılık, sosyal medya, teknoloji bağımlılığı, mobil eğitim uygulamaları ve eğitim-teknoloji entegrasyonu çalışma alanlarını oluşturmaktadır.  İlgi alanlarına yönelik uluslararası ve ulusal birçok makale ve bildirisi bulunmaktadır. 2013 tarihinde Uluslararası Öncü Eğitimciler Derneğinin kurucuları arasında yer aldı. Aynı derneğin başkan yardımcılığı görevini yürütmektedir.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

%d blogcu bunu beğendi: