İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Dr. Feyza Yılmaz

Kurucu Üye

Eğitimde Ölçme ve Değerlendirme Uzmanı,  Samsun

[email protected]

Eğitim: Samsun’da doğdu. İlk, orta ve liseyi Samsun’da bitirdikten sonra Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nde 1 yıl hazırlık eğitimi aldı. On Dokuz Mayıs Üniversitesi Çevre Mühendisliği bölümünün ardından  ABD’de  lisans, yüksek lisans ve doktora çalışmalarını tamamladı. Doktora esnasında öğrenci olarak Barcelona Üniversitesi’nde bulundu. Ayrıca Ahmet Yesevi Üniversitesi’nde “Eğitimde Ölçme ve Değerlendirme” dalında yüksek lisansını tamamladı.

Mesleki Deneyim: 2008 yılından beri profesyonel olarak öğrenci koçluğu ve eğitim danışmanlığı yapmaktadır.  Ayrıca İstanbul’da ve Ankara’da çeşitli kurumlarda eğitmenlik ve akademik koordinatörlük yaptı. Anlayarak hızlı okuma, öğrenci koçluğu, insan kaynakları bataryası ( kişilik envanteri ve genel yetenek testleri ile alan, meslek seçimi danışmanlığı), dikkat ve konsantrasyon, NLP ve çocuk testleri ( zeka ve dikkat testleri yanı sıra metropolitan okul olgunluk testi) uygulayıcı eğitimi, zeka oyunları eğitici eğitimlerini de alarak değişen eğitim sistemleri konusunda uzmanlaşmış olup bu alanlarda çeşitli eğitimler düzenledi.  “Okullarda Toplam Kalite Yönetimi ve Markalaşma” alanlarında eğitim ve seminerler verdi. Samsun’da özel bir lisede akademik,  özel bir okulda ise genel koordinatör olarak görev yapmaktadır.

Eserler ve Çalışmalar: Çocuklarda dikkat ve konsantrasyon alanları ile alternatif eğitim sistemlerinin Türk eğitim sistemine adaptasyonu alanında çalışmaktadır. Ayrıca dikkat eksikliği, hiperaktive bozukluğu, akıl ve zeka oyunları alanlarında da çalışmalar yürütmektedir.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

%d blogcu bunu beğendi: