İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Doç. Dr. İbrahim Hakan Karataş

Yönetim Kurulu Başkanı (Kurucu Üye)

Akademisyen, İstanbul Medeniyet Üniversitesi, İstanbul

[email protected]

Eğitim: 1974’te Erzurum’da doğdu. 1985’te Sakarya Akyazı Mehmet Akif Ersoy İlkokulundan ve 1992’de Adapazarı İmam Hatip Lisesinden mezun oldu. Boğaziçi Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümünde 1998’te lisans, 2001’de yüksek lisans eğitimini tamamladı. 2008’de Marmara Üniversitesi Eğitim Yönetimi Teftişi Planlaması ve Ekonomisi ABD’da doktora eğitimini tamamlayarak Dr unvanını aldı.

Mesleki Deneyim: 1998-2002 yılları arasında Özel Üsküdar İlköğretim Okulunda ve Özel İrfan Kolejinde öğretmenlik Türkçe ve Türk Dili ve Edebiyatı öğretmenliği yaptı. 1999’da Kars Kafkas Üniversitesi’nde araştırma görevlisi olarak bulundu. 2002-2010 yılları arasında MEB’e bağlı çeşitli okullarda Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenliği yaptı. 2012-2013 yılları arasında ABD’de University of Northern Iowa’da doktora sonrası araştırma çalışmalarını tamamladı. Halen İstanbul Medeniyet Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesinde Eğitim Bilimleri Bölüm Başkanı ve Sürekli Eğitim Merkezi müdür yardımcısı olarak görev yapmaktadır.

Eserler ve Çalışmalar: 1995-1998 yılları arasında kurucusu olduğu edebiyat, kültür, sanat konulu Yeni Yazı dergisinin yazı işleri müdürlüğünü yürüttü. Çeşitli dergi, gazete ve web sayfalarında kitap tanıtımları, eğitim, dil ve edebiyat konulu yazıları ile hakemli dergilerde makaleleri yayımlandı. İlköğretim okulları için Türkçe Ders kitabı, liseler için Dil ve Anlatım Öğretmen Kılavuz Kitabı ve yardımcı ders kitabı yazarlığı yaptı. İkisi çeviri olmak üzere yayımlanmış dört kitabı bulunmaktadır. 2010-2012 yılları arasında İGEDER yönetim kurulu başkanlığı yaptı. Uluslararası Öncü Eğitimciler Derneği danışmanlığı ve aynı dernek tarafından yayımlanan Öğretmenler Odası dergisinin genel yayın yönetmeliğini sürdürmektedir. Okul yöneticiliği, eğitim yöneticiliği, eğitim sosyolojisi ve eğitim politikaları alanlarında akademik çalışmalar yapmaktadır.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

%d blogcu bunu beğendi: