İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Betül Kuru

Üye

Okul Müdürü, Beykoz Yenimahalle Anaokulu, İstanbul

[email protected]

Eğitim: Sivas da doğdu. İlkokulu İstanbul Üsküdar Selimiye İlkokulunda bitirdi. Ortaokul ve Liseyi Bolu Kız Öğretmen Lisesinde Devlet Parasız Yatılı olarak okuyarak okul birinciliği ile mezun oldu. İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesine girdi. 2. Sınıfta Ailevi sebeplerle ayrıldı. 10 yıl aradan sonra Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölümüne girdi ve 1995 yılında mezun oldu. İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Örgütsel Davranış Yüksek Lisans Programından mezun olup halen aynı programda Doktora yapmaktadır.

Mesleki Deneyim: Turizm ve gıda sektöründe özel firmalarda 4 yıl çalıştı. Üniversite Mezuniyetinden sonra İstanbul Üsküdar Kız lisesine Rehber Öğretmen olarak atandı, 9 yıl bu okulda çalıştıktan sonra Üsküdar Haydarpaşa Anadolu Lisesine atandı. 2007 yılında Şile Rehberlik ve Araştırma Merkezi kurucu Müdürü olarak görevlendirildi, 2010-2014 yılları arasında Ümraniye Eczacı Neşem Özlen Güray Anadolu Lisesi Müdürü olarak görev yaptı, 2015-2016 yılları arasında Tuzla Rehberlik Araştırma Merkezi Müdürlüğü yaptı, 2016 yılından bu yana Beykoz Yenimahalle Anaokulunda Müdürlük Görevini yürütmektedir.

Çalışmalar ve Eserler: Kodlama ve robotik eğitimiöğretim yazılımları, eğitim odaklı web siteleri, internet tabanlı eğitim ve öğretim uygulamaları, kullanışlılık, sosyal medya, teknoloji bağımlılığı, mobil eğitim uygulamaları ve eğitim-teknoloji entegrasyonu çalışma alanlarını oluşturmaktadır.  İlgi alanlarına yönelik uluslararası ve ulusal birçok makale ve bildirisi bulunmaktadır. 2013 tarihinde Uluslararası Öncü Eğitimciler Derneğinin kurucuları arasında yer aldı. Aynı derneğin başkan yardımcılığı görevini yürütmektedir.
Psikolojik Danışmanlık ve Yöneticilik ile ilgili çeşitli kurumların düzenlediği çeşitli seminer, sertifika ve kurs programına katıldı. 62 tanesi sertifikalıdır.
Milli Eğitim Bakanlığının yapmış olduğu çok sayıda projede görevlendirildi, Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik ile ilgili Eğitici olarak farklı konularda görev aldı, Etik Liderlik, Örgütsel Güven ve Politik Davranış ile ilgili yayınlanmış tezi, eğitim ile ilgili makale çalışmaları mevcuttur.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

%d blogcu bunu beğendi: